Україна - бронзовий призер чемпіонату світу-2024 з футзалу

Підопічні Олександра Косенка познущалися над збірною Франції в матчі за третє місце, відправивши у ворота суперника сім голів.
Збірна України / Getty Images

У неділю, 6 жовтня, в Ташкенті на Хумо Арені відбувся матч за третє місце чемпіонату світу-2024 з футзалу, в якому зійшлися Україна і Франція.

Із самого початку французи вирішили грати дуже жорстко. Звісно, судді фіксували порушення, але це не врятувало Миколу Микитюка, який не зміг продовжити зустріч через пошкодження ноги.

На фоли суперника "жовто-сині" відповідали атаками, одна з яких у середині першого тайму завершилася голом. Французький воротар вискочив на Ігоря Корсуна, але капітан покотив м'яч під удар Ігорю Чернявському, який вразив напівпорожні ворота.

За перші дві хвилини другого періоду українці зібрали два фоли, немов судді стали трактувати моменти якось по-іншому. Але на це підопічні Олександра Косенка відповіли другим голом. Ростислав Семенченко навісив із флангу, а Михайло Зварич головою замкнув подачу.

І одразу після цього стався найдивніший момент матчу. Українська команда вибігала на ворота суперника, але той завалив українського гравця. Далі пішла контратака, яка завершилася голом. Косенко попросив переглянути повтор, але судді нічого не помітили.

Проте навіть такі рішення не зупинили українців, які примудрилися за чотири хвилини відвантажити французам чотири голи: по дублю оформили Євген Жук і Даниїл Абакшин, який обидва голи забив ударами зі своєї половини поля - "Les Bleus" випустили п'ятого польового гравця, чим українець і скористався.

Франція продовжила грати без номінального воротаря, а це означало, що ворота залишалися беззахисними. І хто, як не Абакшин мав карати суперника за це - хет-трик, і знову ударом зі своєї половини.

Для головного тренера збірної Франції рахунок 7:1 виявився достатнім, тому він повернув воротаря на свою позицію.

Ближче до кінця поєдинку Косенко дав пограти всім гравцям, які отримували не так багато часу, включно з обома запасними воротарями.

У підсумку суддя зафіксував феноменальну перемогу збірної України з рахунком 7:1, який приніс їй перші в історії медалі чемпіонатів світу.

Україна - Франція 7:1
Голи: Чернявський, 11, Зварич, 22, Жук, 27, 28, Абакшин, 30, 30, 33 - Саадауї, 23.

Україна: Сухов, Абакшин, Зварич, Корсун, Семенченко.

Заміни: Ципун, Савенко, Жук, Мельник, Микитюк, Фаренюк, Чернявський, Швед.

Франція: Гарро, Гіріо, Мохаммед, Мухудін, Саадауї.

Заміни: Локока, Рамірез, Бельхадж, Бендалі, Лютен, Менедес, Туре, Туре, Чапче.

Після цього поєдинку відбудеться фінал ЧС-2024, в якому за золоті медалі поборються Бразилія та Аргентина.