Іспанія здолала Хорватію у серії пенальті та стала переможцем Ліги націй

Іспанці стали третіми тріумфаторами в історії цього турніру після Португалії та Франції.

У неділю, 18 червня, у Роттердамі у рамках фіналу Ліги націй відбувся матч між збірними Хорватії та Іспанії.

Обидві команди на своєму шляху пройшли серйозних опонентів: хорвати у додатковий час дотиснули Нідерланди (4:2), а іспанці на останніх хвилинах основного часу вирвали перемогу в Італії (2:1).

Востаннє ці команди зустрічалися у рамках 1/8 фіналу чемпіонату Європи 2020 року. Тоді зустріч вийшла надрезультативною: після 90 хвилин був зафіксований рахунок 3:3, а в екстратаймах "фурія роха" відвантажила супернику ще два голи, пройшовши до чвертьфіналу.

Тому команда Златка Даліча мала чудову мотивацію, щоб помститися кривднику.

Проте на відміну від матчу за третє місце, в якому було місце голам і напалу пристрастей, у цьому матчі не вистачало головного - м'яча в сітці.

За всі 90 хвилин плюс те, що додав головний арбітр зустрічі, команди так і не змогли визначити переможця, завдавши лише чотирьох ударів у ворота на двох.

На жаль, ні в основний час, ні навіть у додаткові вболівальники так і не стали свідками взяття воріт. А тому тріумфатор визначався у серії післяматчевих пенальті.

За жеребом хорвати били першими. Нікола Влашич без проблем переграв Унаї Симона, задавши тон усієї серії.

У наступній парі Домінік Лівакович без шансів поступився Хоселу. Далі Брозович, Родрі, Модрич та Меріно пробили безпомилково, чого не скажеш про Майєра, чий удар був відбитий ногою.

Асенсіо своїм ударом вивів Іспанію вперед, а тому наступний промах міг стати вирішальним. Але Перішич справився з нервами і розвів воротаря і м'яч по різних кутках.

На останній п'ятий удар у іспанців пішов Ляпорт - і захисник Манчестер Сіті поцілив у поперечину. Тепер все йшло до промаху. І відразу ж Симон взяв другий удар, цього разу у виконанні Петковича.

Карвахаль у свою чергу пробив по центру, подарувавши своїй команді перемогу.

Таким чином, Іспанія стала третім переможцем Ліги націй після успіхів Португалії та Франції.