Севілья – переможець Ліги Європи сезону-2022/23

Андалусійці в серії післяматчевих пенальті виявилися точнішими за Рому, завдяки чому стали семиразовими володарями цього трофею.

У середу, 31 травня, у Будапешті на Пушкаш Арені відбувся фінальний поєдинок Ліги Європи між іспанською Севільєю та італійською Ромою.

Команди досить близькі за стилем гри, а тому не було дивним те, що вони провели два дзеркальних тайми.

У першій 45-хвилинці спочатку володіли ініціативою "джалороссі", які й відкрили рахунок у матчі. Джанлука Манчіні кинув у прорив Паулу Дібалу, який увірвався до штрафного майданчика і пробив точно у дальній кут воріт Яссіна Буну.

Джерело: Getty Images

Під кінець тайму андалусійці почали потроху перехоплювати ініціативу, яка перейшла під їхній контроль вже після перерви.

І на старті другої половини підопічні Хосе Луїса Менділібара відновили паритет. Хесус Навас подав м'яч із правого флангу, а Манчіні коліном замкнув подачу у власні ворота.

Незабаром італійці мали чудову нагоду відігратися, проте за один момент ніхто з трійці Абрахам-Смоллінг-Ібаньєс не зміг довести справу до кінця.

За 15 хвилин до кінця основного часу Лукас Окампос прорвався до штрафного майданчика номінальних гостей, де його зніс Ібаньєс. Ентоні Тейлор призначив пенальті, однак після перегляду повтору він скасував своє рішення, оскільки центрбек зіграв у м'яч.

До основного часу було додано шість хвилин, і Севілья організувала невеликий фінальний штурм, але Рома зуміла відбитися - команди повинні були зіграти ще два тайми по 15 хвилин.

У першому екстратаймі Севілья та Рома порадували лише тих, хто хотів заснути – лише один удар на двох. Не можна сказати, що й другі 15 хвилин були цікавими. Так, команди стали трохи активнішими, але нічого конкретного.

Єдиний, хто хоч якось розворушив події у матчі – Жозе Моуріньо. Португалець був незадоволений тим, що йому не дають провести заміну, і влаштував невелику сутичку.

За час, що залишився, ніхто не зумів вирвати перемогу, а тому тріумфатор Ліги Європи визначався в серії післяматчевих пенальті.

За жеребом команди били пенальті по воротах, за якими були іспанські фанати. Все почалося з Окампоса, який був точний. Слідом підійшов до м'яча Браян Крістанте - італієць не залишив шансів Буну.

Ламела свою спробу використав, а Манчіні, який вирішив ударити на силу по центру, влучив у ноги воротареві.

Ракітіч довів рахунок до 3:1, а Ібаньєс відправив м'яч у штангу (Буну ледь торкнувся). Гонсало Монтьєль міг завершити цю серію, але Руї Патрісіу відбив його удар. Однак виявилось, що воротар вискочив з лінії вперед. Після підказки арбітр змусив перебити.

Патрісіу знову стрибнув у лівий кут, але Монтьєль цього разу пробив у протилежний бік – 4:1 і Севілья стала семиразовим переможцем Ліги Європи! А Жозе Моуріньо вперше у своїй кар'єрі програв фінал єврокубку.