Україна завоювала "золото" та два "срібла" на Європейських студентських іграх-2024

Українські команди вперше в історії здобули золоті та срібні медалі головної спортивної події університетського спорту Європи.

В Угорщині завершилися Європейські студентські ігри-2024, у яких брали участь українські команди.

І, як повідомляє офіційний сайт УАФ, українці виступили там дуже вдало.

Так, футбольна збірна Державного торговельно-економічного університету під керівництвом Олексія Яценка стала переможцем турніру. У фіналі вона обіграла команду німецького Університету Вюрцбурга з рахунком 2:0 і завоювала золоті медалі.

Варто також зазначити, що за рахунок цього тріумфу збірна ДТЕУ здобула право представляти Україну на чемпіонаті світу з футболу серед студентів, що відбудеться у 2025 році.

Ще дві нагороди були здобуті у футзалі.

Уперше беручи участь у Європейських іграх, збірна Івано-Франківського фахового коледжу фізичного виховання НУФВСУ дійшла до фіналу.

Збірна Івано-Франківського фахового коледжу фізичного виховання НУФВСУ
Збірна Івано-Франківського фахового коледжу фізичного виховання НУФВСУ / Джерело: УАФ

Там команда під керівництвом Юрія Іванишина, на жаль, поступилася в серії пенальті іспанському Університету Севільї (5:6) і стала срібним призером турніру.

Ще одне "срібло" опинилося на рахунку жіночої збірної Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.

Жіноча футзальна збірна Українського державного університету імені Михайла Драгоманова / Джерело: УАФ

Дівчата під керівництвом Руслана Мішаровського другий рік поспіль дійшли до фіналу, де, на жаль, не змогли вибороти перемогу.

Ксенія Гриценко була визнана найкращим гравцем турніру. Вона ж разом з Альоною Коваленко була включена до символічної збірної турніру.