Шей Гілджес-Александер: другий рік поспіль MVP НБА та новий рекорд у баскетболі
Читайте також: Оклахома і Сан-Антоніо увійшли в історію плей-офф НБА
Захисника Оклахоми-Сіті Тандер Шея Гілджеса-Александера визнали найціннішим гравцем (MVP) сезону-2025/26 у Національній баскетбольній асоціації (НБА).
Це другий рік поспіль, коли цей канадець отримує це звання, ставши 14-м гравцем в історії ліги, якому це вдалося.
У 27 років Гілджес-Александер став першим гравцем після Ніколи Йокича (сезон-2020/21 і 2021/22), якого було визнано MVP два роки поспіль. Він також став першим захисником із таким досягненням після Стефена Каррі (сезон-2014/15 і 2015/16).
У цьому сезоні Гілджес-Александер жодного разу не набрав менше 20 очок у матчі, ставши першим захисником в історії НБА, який у середньому набирав 30 очок за матч.
Середні показники гравця Тандер у цьому сезоні становлять 31,1 очка, 6,6 передачі та 4,3 підбирання за матч.
З Гілджес-Александром Оклахома-Сіті Тандер посіла перше місце в Західній конференції, завершивши регулярний сезон із рекордними 64 перемогами в лізі.
Серед інших кандидатів на звання MVP у цьому сезоні були Нікола Йокич із Денвер Наггетс та Віктор Вембаньяма із Сан-Антоніо Сперс.







