Формула-1 на біопаливі: президент ФІА пророкує "зелене" майбутнє гонок
Президент ФІА (Міжнародної автомобільної федерації) Мохаммед бен Сулаєм висловив думку щодо майбутнього Формули-1.
Він уважає, що перегонова серія має перейти на використання двигунів V8, що працюють на біопаливі, що допоможе забезпечити фінансову стабільність чемпіонату.
Бен Сулаєм висловлює надію, що до 2029-2030 року ФІА зможе здійснити цю трансформацію.
Розробка поточних двигунів коштує 200 мільйонів євро, і ці установки ми навіть не бачимо у звичайних автомобілях.
Сьогодні весь світ дивиться на електрокари інакше. Це не єдиний шлях. Є "зелене" паливо, біопаливо. Можна залишити невелику електричну складову і створити екологічно чистий мотор. Вартість нових двигунів має бути в межах розумного, щоб командам не довелося платили за мотор, скажімо, 1,5 мільйона євро чи й більше.
І ще один момент - ці двигуни будуть легкі. Вага - це тихий убивця, якщо загалом говорити про безпеку. Машини стали на 30 кілограмів легшими, але цього недостатньо. Треба зробити боліди масою 600-620 кілограмів і двигун потужністю 780 к.с. з гарним ревом, доступний. Так ми забезпечимо фінансову стійкість Формули-1.
Також було згадано, що команда McLaren залучила нового партнера.







