Формула-1 на біопаливі: президент ФІА пророкує "зелене" майбутнє гонок

Бен Сулаєм пропонує перехід Формули-1 на біопаливні двигуни V8 до 2030 року задля фінансової стабільності чемпіонату.
Формула-1 на біопаливі: президент ФІА пророкує "зелене" майбутнє гонок
Мохаммед бен Сулаєм / Getty Images

Президент ФІА (Міжнародної автомобільної федерації) Мохаммед бен Сулаєм висловив думку щодо майбутнього Формули-1.

Він уважає, що перегонова серія має перейти на використання двигунів V8, що працюють на біопаливі, що допоможе забезпечити фінансову стабільність чемпіонату.

Бен Сулаєм висловлює надію, що до 2029-2030 року ФІА зможе здійснити цю трансформацію.

Розробка поточних двигунів коштує 200 мільйонів євро, і ці установки ми навіть не бачимо у звичайних автомобілях.

Сьогодні весь світ дивиться на електрокари інакше. Це не єдиний шлях. Є "зелене" паливо, біопаливо. Можна залишити невелику електричну складову і створити екологічно чистий мотор. Вартість нових двигунів має бути в межах розумного, щоб командам не довелося платили за мотор, скажімо, 1,5 мільйона євро чи й більше.

І ще один момент - ці двигуни будуть легкі. Вага - це тихий убивця, якщо загалом говорити про безпеку. Машини стали на 30 кілограмів легшими, але цього недостатньо. Треба зробити боліди масою 600-620 кілограмів і двигун потужністю 780 к.с. з гарним ревом, доступний. Так ми забезпечимо фінансову стійкість Формули-1.



Також було згадано, що команда McLaren залучила нового партнера.


Не пропусти інші цікаві статті, підпишись:
Ми в соціальних мережах